AKTUALNOŚCI

 

Systemu kamer wchodzących w skład monitoringu wizyjnego miasta.

     

Straż Miejska Kalisza jest umundurowaną formacją samorządową, której zadaniem jest ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej, informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

 W związku z realizowanymi zadaniami straży przysługuje prawo do obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych. Straż Miejska Kalisza realizuje te ustawowe prerogatywy za pomocą systemu kamer wchodzących w skład monitoringu wizyjnego miasta. Miejski monitoring jest jednym z ważniejszych elementów tworzących system bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Pozwala w czasie rzeczywistym monitorować bieżące zagrożenia oraz przyczynia się do wykrywania przypadków łamania prawa. Ujawnianie wykroczeń i przestępstw to nie jedyna funkcja monitoringu. Nie mniej istotne jest oddziaływanie prewencyjne. Obecności kamer powoduje, że potencjalni sprawcy wykroczeń i przestępstw odstępują od swoich zamiarów. Ponadto zarejestrowany materiał bardzo często pozwalała Policji ustalić sprawców przestępstw a Straży Miejskiej Kalisza sprawców wykroczeń. Monitoring wizyjny jest wyjątkowo użytecznym narzędziem pozwalającym skutecznie usprawnić zarządzanie bezpieczeństwem w czasie imprez masowych czy zgromadzeń publicznych.

 W celu poprawy efektywności wykorzystania monitoringu miejskiego Straż Miejska Kalisza wspólnie z Komendą Miejską Policji w Kaliszu poddała ocenie wykorzystanie części kamer monitoringu miejskiego znajdujących się w szczególności w rejonie ulic: Wyszyńskiego 11 i 13, Podmiejskiej 27, Alei Wojska Polskiego 53, Górnośląskiej 78 oraz Asnyka 69 i 71.

 Biorąc pod uwagę techniczne możliwości wykorzystania posiadanego sprzętu oraz dokonaną wspólnie z Policją analizę bezpieczeństwa, kamery monitoringu miejskiego w ww. rejonach mogą okazać się bardziej przydatne dla służb oraz przysłużyć się społeczeństwu w sytuacji gdy poprawi się ich lokalizację przy jednoczesnym zachowaniu obszaru działań.

 Zanim zostaną podjęte w tym kierunku kroki Straż Miejska Kalisza wspólnie z Komendą Miejską Policji w Kaliszu zaprosi do rozmów przedstawicieli wybranych spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz członków rady osiedla na konsultacje, której celem będzie wypracowanie najkorzystniejszych rozwiązań dla wszystkich mieszkańców Kalisza.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY