
,,Bezpieczne wakacje” pod takim kryptonimem funkcjonariuszki Straży Miejskiej Kalisza prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci. Ich celem jest zwiększenie świadomości najmłodszych na temat zagrożeń, które mogą pojawić się w trakcie wakacji.
Strażniczki w trakcie spotkań z dziećmi przekazują praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na wsi oraz w mieście. Zwracają uwagę na zagrożenia wynikające z nieuwagi i braku ostrożności, a także uczą zasad właściwego zachowania w różnych sytuacjach. Ostrzegają również przed niebezpieczeństwami związanymi z kontaktem z nieznajomymi - zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w Internecie. Uczniowie przypominają sobie także najważniejsze numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy.
Drogie Przedszkolaki, życzymy Wam wielu wspaniałych wakacyjnych wrażeń, słońca i udanego odpoczynku. Mamy nadzieję, że przez całe wakacje będziecie pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i spędzicie ten czas radośnie oraz bezpiecznie.