AKTUALNOŚCI

 

Kilka dni temu Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że na jednym z kaliskich osiedli na terenie nieruchomości od dłuższego czasu przebywa pies, który jest zaniedbany.

Wysłany na miejsce patrol strażników miejskich zlokalizował posesję oraz zwierzę. Wycieńczony pies przebywał na ogrodzonej działce, gdzie znajdowała się buda na paletach, jednakże pies nie przemieszczał się i leżał w błocie. W trakcie interwencji okazało się, że na terenie nieruchomości w budynku mieszkalnym przebywają osoby wynajmujące dom, które poinformowały strażników, że właścicielka psa przebywa na terenie pobliskiej gminy. W rozmowie telefonicznej z kobietą ustalono, że pies dokarmiany jest codziennie, jednakże z uwagi na wiek choruje i nie może się poruszać. Właścicielka zwierzaka została poinstruowana, że ma zmienić sposób sprawowania opieki nad psem, gdyż takie pozostawienie chorego psa wypełnia znamiona niewłaściwej opieki a nawet znęcania się nad zwierzęciem. Polecono jej aby natychmiast skorzystała z konsultacji weterynaryjnej. Na drugi dzień, w trakcie kontroli okazało się, że pies nadal przebywa w fatalnych warunkach, nie ma siły podnieść głowy. Zwierzę potrzebowało natychmiastowej pomocy. Z uwagi na powyższe, podjęto decyzję o zabraniu zwierzęcia i przekazaniu go do Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt.

 

Dziękujemy mieszkańcowi naszego miasta za zgłoszenie interwencji. Gdyby nie reakcja tej osoby, zwierzę mogłoby nie przeżyć.
Natomiast członkom stowarzyszenia Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt dziękujemy za współpracę.

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY