AKTUALNOŚCI

 

W minioną sobotę strażnicy miejscy ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn kradnących pokrywę wpustu kratki ściekowej.

Wszystko dzięki funkcjonariuszowi monitoringu miejskiego, który w porę zauważył sprawców. Jak wynika z nagrania, dwóch sprawców jeszcze pod osłoną nocy dokonali kradzieży kratki ściekowej znajdującej się na przystanku autobusowym przy ulicy Złoty Róg, po czym wózkiem ogrodowym próbowali przetransportować kratkę do pobliskiego skupu. Na miejsce wezwano również patrol policji, którym przekazano sprawców. Interwencja zakończyła się wysokim mandatem karnym. Natomiast kratka wróciła w swoje pierwotne miejsce.
Przypomnijmy, że głębokość ulicznej studzienki ściekowej może sięgać nawet do dwóch metrów. Brak pokrywy może doprowadzi do uszkodzenia samochodu, autobusu, roweru czy motocykla. Grozi zdrowiu i życiu kierowców, rowerzystów i pieszych.
Z uwagi na powyższe zwracamy się z prośbą do mieszkańców Kalisza o zgłaszanie policji, straży miejskiej lub do Zarządu Dróg Miejskich (nietypowych czy podejrzanych działań prowadzonych przez nieoznakowane osoby (które nie są oznakowane logo służb drogowych, kanalizacyjnych, gazowych itd.) przy infrastrukturze drogowej. Prosimy również o zapisywanie marki i numerów rejestracyjnych samochodu, którym takie osoby się poruszają.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY