AKTUALNOŚCI

 

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu w Polsce. Również straże gminne i miejskie śmielej sięgają po „elektryki”.

 

    Straże gminne i miejskie decydując się na uzupełnienie swoich flot samochodowych o „elektryki” biorą pod uwagę - oprócz oczywistych beneficjów dla środowiska naturalnego oraz swoich budżetów - wymogi wynikające z ustawy o elektromobilności.

   Takie radiowozy, których głównym wyróżnikiem jest ekologiczny napęd, pełnią już służbę w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Świdnicy, Jarosławie czy Poznaniu. To właśnie w stolicy Wielkopolski kaliscy strażnicy mogli zapoznać się z doświadczeniami poznańskich koleżanek i kolegów związanych z użytkowaniem takich pojazdów. Komendant Straży Miejskiej Poznania, wspólnie ze strażnikami stwierdzili, że radiowóz na prąd to same korzyści. Elektryk jest doskonałym narzędziem codziennej pracy strażnika w terenie. Zero hałasu, zero spalin i niewielki koszt użytkowania to jego główne zalety.

    Elektryczne radiowozy doskonale sprawdzają się w codziennej służbie patrolowo - interwencyjnej oraz podczas wykonywania bardziej wyspecjalizowanych zadań związanych przede wszystkim z ochroną środowiska. Eko partole niemal w całej Polsce korzystają z pojazdów zasilanych energią elektryczną. Bardzo dobrze odbierane jest przez mieszkańców miast i gmin, gdy strażnicy zajmujący się w służbie walką ze smogiem czy podrzucaniem odpadów korzystają z zeroemisyjnego transportu.

     Pojazd napędzany energią elektryczną idealnie wpisuje się w specyfikę naszej służby. Patrolowanie miasta, podejmowanie interwencji wymaga typowo miejskiego trybu jazdy na krótkich odcinkach z małymi prędkościami - to książkowe parametry jazdy e-samochodu. Zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób nietrzeźwych niewątpliwie przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa, usprawni pracę funkcjonariuszy Straży Miejskiej Kalisza. W najbliższym czasie Straż Miejska Kalisza planuje przeprowadzić przetarg na zakup auta elektrycznego przystosowanego do przewozu osób nietrzeźwych. 

    Straż Miejska Kalisza dziękuję Komendantowi Straży Miejskiej w Poznaniu za poświęcony czas i podzielenie się doświadczeniami w zakresie wykorzystywania pojazdu elektrycznego w służbie.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY