AKTUALNOŚCI

 

Czerwiec obfituje w festyny szkolne, katolickie jak i rodzinne.

 

   W minioną niedzielę funkcjonariusze Straży Miejskiej wzięli udział w miejsko-powiatowym festynie nad Zalewem Pokrzywnickim w miejscowości Szałe. Strażniczki z zespołu profilaktyki i promocji przygotowały stoisko z kolorowankami, krzyżówkami i innymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

   Z najmłodszymi rozmawiano o bezpieczeństwie, znakowano rowery, malowano twarze. Przy namiocie Straży Miejskiej uruchomiono także Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego przeznaczone do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych. Prowadzono także konkursy, w których każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

   Dla rodziców przygotowano slalom w narko - googlach, ulotki i książeczki związane z bezpieczeństwem, ruchem drogowym a także woreczki do sprzątania po czworonożnych pupilkach, które cieszyły się duży zainteresowaniem posiadaczy piesków.

   Mamy nadzieję, że mieszkańcy którzy tak licznie przybyli do naszego stanowiska, nie zawiedli się i przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu. Łącznie w trakcie minionego weekendu wzięto udział w 7 festynach.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY