AKTUALNOŚCI

 

Wakacje, tak wyczekiwane przez wszystkich, dla zwierząt są często najgorszym czasem.

 

   akapitW okresie urlopowym niektórzy właściciele zwierząt wolą pozbyć się swojego pupila, zamiast zapewnić mu właściwą opiekę lub zabrać go ze sobą na wakacje.

akapitStrażnicy miejscy chronią nie tylko ludzi - również zwierzęta mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy. W ostatnim czasie Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że na ulicy Rosińskiego znaleziono żółwia. Przybyły na miejsce patrol zabrał czerwonolicego żółwia, którego przewiózł do Lecznicy Weterynaryjnej.

akapitPrzypominamy, że za porzucenie psa lub kota grozi nawet do 3 lat więzienia. Porzucenie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem. Przez znęcanie się należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: na przykład zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, bicie zwierząt, przeciążanie zwierząt, transport zwierząt powodujący ich zbędne cierpienie i stres, złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt, utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa, bądź w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji, porzucenie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, stosowanie okrutnych metod w chowie lub hodowli zwierząt, organizowanie walk zwierząt, wystawianie zwierzęcia na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu, utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu lub wody.

akapitDobrym rozwiązaniem na zapewnienie zwierzęciu opieki w czasie naszej nieobecności może być hotelik dla zwierząt. Nadal nie ma ich zbyt wiele, dlatego warto pamiętać, aby miejsce dla swojego pupila rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Zanim umieścimy w nim naszego czworonoga warto poczytać także opinie lub samemu sprawdzić w jakich warunkach będzie mieszkać.

 

akapitJeżeli widzimy, że ktoś porzuca zwierzę, wyjechał i pozostawił je bez opieki i nikt do niego nie zagląda, zwierzę zostało przywiązane do drzewa, błąka się, wygląda na zagubione, a także inne przypadki, kiedy zwierzęciu dzieje się krzywda powinniśmy zawiadomić Policję, Straż Miejską, lub inne odpowiednie służby.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY