AKTUALNOŚCI

 

Strażnicy miejscy pomogli zagubionemu mężczyźnie

 

 

Zabłądził na Tyńcu, był wyraźnie zdezorientowany. Na starszego człowieka zwrócił uwagę obywatel, który zadzwonił na numer alarmowy straży miejskiej. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast.

Wczoraj Dyżurny Straży Miejskiej w godzinach popołudniowych otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Żwirki i Wigury znajduje się starszy człowiek, który prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Patrol Straży Miejskiej natychmiast pojechał we wskazane miejsce, gdzie osoba zgłaszająca, wskazała im wystraszonego i zdezorientowanego mężczyznę. Strażnicy szybko zorientowali się, że starsza osoba ma duże problemy z pamięcią. Nie wiedział, gdzie się znajduje, nie pamiętał też, gdzie mieszka. Na szczęście szybko i sprawnie ustalono dane oraz adres starszego pana. Dzięki temu, że osoba zgłaszająca nie przeszła obok niego obojętnie i wezwała strażników, zagubiony człowiek mógł wrócić bezpiecznie do swojego domu.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że ustalenie tożsamości osób mających kłopoty z pamięcią znacznie ułatwia włożona do kieszeni kartka lub karta ICE z numerem telefonu do najbliższych. Straż Miejska w Kaliszu apeluje także, aby zwracać uwagę na osoby które są zdezorientowane i błąkają się po naszym mieście. Nie zawsze sytuacja taka, powiązana jest z wcześniej spożywanym alkoholem. Czasem wystarczy zwykłe zainteresowanie drugim człowiekiem, by bezpiecznie wrócił do domu, lub miejsca w którym zostanie udzielona mu pomoc. 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY