AKTUALNOŚCI

 

Konferencja ,,Wolność od nałogów”

  

   W miniony poniedziałek i wtorek (24-25.10) odbyła się konferencja szkoleniowa pt. „Wolność bez nałogów”, która miała miejsce w I i III liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu. Organizatorami konferencji byli Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Komenda Miejska Policji oraz Straż Miejska.

  Głównym celem przedsięwzięcia było zwiększenie wiedzy umiejętności uczestników w obszarze profilaktyki uzależnień, pomocy uzależnionym dzieciom i młodzieży a także roli rodzica w trudnej sytuacji uzależnienia dziecka. Sięganie przez dzieci i młodzież po alkohol lub narkotyki, jak również cyberuzależnienia generują różnego rodzaju problemy rodzinne, konsekwencje społeczne i bardzo często także prawne. Złożoność zjawiska uzależnienia wymaga podejścia wielopłaszczyznowego, dlatego też na konferencję zaproszeni zostali prelegenci, specjaliści z różnych dziedzin.

  Konferencja składała się z dwóch części. Pierwsza część szkoleniowa dotyczyła problematyki uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz nowoczesnych technologii a także podstaw prawnych wynikających z tytułu popełniania czynów demoralizujących i karalnych powiązanych z uzależnieniami. Druga część konferencji składała się z warsztatów z użyciem smokerlyzer oraz narko i alkogogli.

   Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem osób wśród młodzieży, w związku powyższym Straż Miejska planuje stworzenie autorskiego programu profilaktycznego z zakresu uzależnień, który będzie realizowany na terenie kaliskich placówek oświatowych.

Dziękujemy za możliwość współpracy i udział w przedsięwzięciu!

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY