AKTUALNOŚCI

 

W związku ze zbliżającymi się niskimi temperaturami i okresem zimowym strażnicy rozpoczęli wzmożoną kontrole miejsc bytowania osób bezdomnych na terenie naszego miasta.

  

   Strażnicy podczas patroli kontrolują opuszczone budynki, piwnice, pustostany, śmietniki i węzły ciepłownicze informując jednocześnie bezdomnych o udaniu się do noclegowni i ogrzewalni, oraz o możliwości uzyskaniu tam pomocy. Za ich zgodą podczas interwencji często są tam przewożeni przez nasze patrole.

  Bezdomnych coraz częściej można w tym okresie spotkać na korytarzach budynków i bloków mieszkalnych bo właśnie w tych miejscach najczęściej takie osoby próbują przetrwać zimne noce.

  Jak co roku zwiększa się ilość interwencji zgłaszanych przez mieszkańców bloków i kamienic i w związku z tym zgłaszamy się z prośbą aby nie pozostawać obojętnym wobec takich osób. Prosimy o przekazywanie im informacji, że mogą otrzymać pomoc i udać się do noclegowni. Oczywiście fakt bytowania bądź przebywania osób bezdomnych można zawsze zgłaszać do naszej jednostki jak również na Policję.

 

Pomocy bezdomnym udzielają także:

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Graniczna 1

Noclegownia PCK ul. Dobrzecka 2

Schronisko im. Św. Brata Alberta ul. Warszawska 93A

Kaliski Dom Opieki Caritas ul. Stawiszyńska 20

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY