AKTUALNOŚCI

 

Elektryczny samochód w służbie Straży Miejskiej Kalisza

 

        W dniu dzisiejszym Straż Miejska Kalisza po raz pierwszy skierowała do służby patrolowej w pełni elektryczny samochód marki DFSK model Seres 3 produkcji 2022r. Pojazd został dostarczony w dniu 21 grudnia 2022 roku przez firmę Auto Centrum Lis - Spółka Jawna Stefan i Lidia Lis z Kalisza w ramach rozstrzygniętego w dniu 13 września 2022 roku przetargu publicznego.

 

            Na realizację zadania zabezpieczono środki finansowe w kwocie 220.000zł pochodzącez budżetu Urzędu Miasta Kalisza, które zostały pozyskane z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Całkowity koszt zadania wyniósł 196.782,96zł a pojazd, który został dostarczony przez wykonawcę wymagał przeprowadzenia adaptacji wynikającej z §32b Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Ponadto pojazd ten został przystosowany do przewożenia osób nietrzeźwych oraz wyposażony w inne niezbędne elementy w tym pakiet ratowniczy do udzielenia pierwszej pomocy oraz defibrylator.

 

            Dzięki zastosowaniu nowej technologii oraz akumulatorów bezkobaltowych o pojemności 53kWh wymieniony pojazd przy optymalnych warunkach na pełnej baterii może pokonać dystans około 300km przy zużyciu 18kWh/100km. Pojazd elektryczny idealnie wpisuje się w potrzeby służby patrolowej biorąc pod uwagę, że Straż Miejska Kalisza działa wyłącznie na terenie Kalisza. Radiowóz będzie wykorzystywany do codziennej służby w systemie dwuzmianowym realizując zadania przewidziane w Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997r. o strażach gminnych w tym również doprowadzaniu osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu i zdrowi innych osób.

 

Za decyzją o zakupie auta przemawiały względy ekonomiczne oraz ekologiczne.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY