AKTUALNOŚCI

 000

Bezpieczne ferie zimowe - pogadanki w placówkach oświatowych

 

 Zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

,,Bezpieczne ferie zimowe 2023” pod takim kryptonimem funkcjonariusze Straży Miejskiej Kalisza prowadzić będą przez okres ferii specjalne działania na terenie miasta.

Codziennymi kontrolami objęte zostaną takie miejsca jak: parki, skwery, galerie handlowe, lodowiska, boiska szkolne, osiedlowe place zabaw oraz inne tereny, gdzie najchętniej przebywają dzieci i młodzież. Celem przeprowadzonych działań będzie m.in.: zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży spędzającym ferie w mieście, jak również innych formach zimowego wypoczynku. Ponadto kilkanaście dni przed rozpoczęciem ferii zimowych, jak co roku strażnicy miejscy prowadzą akcję profilaktyczną mająca na celu uświadamianie dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń, które mogą na nich czyhać w trakcie ferii.

 

Poniżej przedstawiamy przykładowy zestaw zasad bezpieczeństwa, których przyswojenie pozwoli spędzić ferie bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Pamiętajcie, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą:

 

1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. Zostaw wszystkie możliwe numery telefonów - swoje i przyjaciół.

2. Nie afiszuj się zbytnio posiadanymi dobrami - nigdy nie wiesz, kto może Cię obserwować. Podczas płacenia staraj się nie pokazywać zawartości portfela.

3. Podróżując pociągiem zawsze zajmuj miejsca z dala od podejrzanych osób i - jeśli to możliwe - blisko konduktora, bądź służby ochrony kolei. Nie siadaj samotnie w przedziałach i trzymaj się blisko ludzi.

4. Nie wsiadaj do auta, jeżeli kierowca od razu nie wzbudzi Twojego zaufania lub będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości. Wracając z imprezy nocą nigdy nie korzystaj z ofert podwiezienia przez obcych.

5. Kiedy ktoś Cię zaczepia, nie wdawaj się w rozmowy - czasami lepiej udać, że się nie słyszy i iść dalej.

6. Przebywając na dworze, pływalni czy w sklepowym tłumie, uważaj na swoją torbę, portfel, telefon. Nie noś portfela i dokumentów razem i nigdy nie wkładaj ich do tylnej kieszeni.

7. Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są wciąż aktualnym problemem.

8. Nigdy nie wybieraj się na dyskotekę sam - zawsze w gronie znajomych. Nie wychodź z dyskoteki samotnie - staraj się wracać do miejsca zamieszkania  w towarzystwie przyjaciół.

9. Ferie to czas rozpoczynający wzmożony kontakt z alkoholem i substancjami psychoaktywnymi. Nie daj szans, aby feryjne picie i branie narkotyków powiększyło związane z tym statystyki tragicznych wydarzeń.

Życzymy wszystkim uczniom zdrowych, bezpiecznych, spokojnych ferii,

a przede wszystkim regeneracji sił i odpoczynku od codziennych szkolnych obowiązków.

Niech będą to „Bezpieczne ferie zimowe”!

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY