AKTUALNOŚCI

000

Samochód elektryczny dla Straży Miejskiej Kalisza

 Samochód elektryczny dla Straży Miejskiej Kalisza

    W dniu 4 października 2023 roku do Straży Miejskiej Kalisza trafił po raz drugi fabrycznie nowy elektryczny radiowóz marki DFSK model Seres 3. Kluczyki wraz z kartą pojazdu na ręce strażników osobiście przekazał Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny.

    Faktem jest, że o zakupie auta elektrycznego przemawiały względy ekonomiczne związane z codzienną eksploatacją pojazdu. Techniczne walory tego typu pojazdów elektrycznych znakomicie się wpisują w codzienną pracę strażników związaną z realizacją działań prewencyjnych i profilaktycznych, co potwierdza obecne bezproblemowe wykorzystywanie od prawie roku wcześniej zakupionego samochodu elektrycznego, który każdego dnia wspiera pracę strażników. Dodatkowo dochodzą względy ekologiczne ograniczając emisję dwutlenku węgla, obniżenie poziomu smogu w naszym mieście oraz spełniając wymogi zawarte w ustawie o elektro mobilności i paliwach alternatywnych, które są stawiane Jednostkom Samorządowym. Ponadto pojazd ten został wyposażony w inne niezbędne elementy do pracy w służbie w tym pakiet ratowniczy do udzielenia pierwszej pomocy oraz defibrylator. Środki na zakup samochodu elektrycznego pochodziły z funduszy Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023.

    Zakup elektrycznego pojazdu niewątpliwie przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa, usprawni pracę funkcjonariuszy i pozwoli na skuteczniejszą obsługę zdarzeń i zadań spoczywających na Straży Miejskiej Kalisza.

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY