AKTUALNOŚCI

 001

Wzmożone działania prewencyjne Straży Miejskiej Kalisza

 

     W związku z nasilającymi się licznymi zgłoszeniami dotyczącymi incydentów z osobami bezdomnymi przebywającymi w rejonie galerii handlowych Straż Miejska zapowiada wzmożone patrole piesze. W trakcie kontroli zwracać uwagę będziemy m.in. na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i osób podróżujących zaczepianych przez osoby nietrzeźwe i bezdomne. Szczególnym nadzorem objęte zostaną galerie handlowe oraz dworce PKP i PKS.

     Straż Miejska Kalisza przypomina także, że na terenie miasta Kalisza występują miejsca z możliwością czasowego zatrzymania się i postoju. Stosuje się je w miejscach, w których ze względu na warunki ruchu należy umożliwić krótkotrwałe unieruchomienie pojazdu w celu zabrania lub wysadzenia pasażera przed takimi obiektami jak np. urzędy, różnego rodzaju instytucje czy budynki użyteczności publicznej. Są to miejsca znajduje się przy ulicach Górnośląskiej, Młynarskiej, Częstochowskiej, Dobrzeckiej oraz Dworcowej.

     W związku z ponownymi informacjami mieszkańców odnośnie nieprawidłowego parkowania pojazdów na wyznaczonych miejscach parkingowych, gdzie obowiązuje znak drogowy B-35 „z ograniczeniem czasowym”. Osoby nie stosujące się do znaków i wydłużające sobie czas parkowania w tym miejscu muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi przewidzianymi w Kodeksie Wykroczeń.

W przypadku ujawnienia takich sytuacji prosimy również o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem alarmowym 986.

 

Wspólnie zadbajmy, aby zbliżający się czas był bezpieczny i nie powodował niepotrzebnych trudności i problemów.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY