AKTUALNOŚCI

20240411 4

Eko-patrol - Aktualności

     Straż Miejska Kalisza podsumowała trzy miesięczne działania czteroosobowego zespołu Eko-patrol, który w okresie od stycznia do końca marca br. przeprowadził łącznie 342 kontroli przydomowych kotłowni z czego 276 z własnej inicjatywy. W trakcie tych kontroli ujawniono  174 nieprawidłowości, w 67 przypadkach zastosowano postępowanie mandatowe w pozostałych 107 przypadkach zastosowano pouczenia i zapowiedziano re kontrole. W głównej mierze nieprawidłowości polegały na ujawnieniu termicznego przekształcania odpadów w piecach, wykorzystywania niewłaściwego paliwa oraz braku złożenia deklaracji CEEB.

    Ponadto w trakcie czynności weryfikowano klasyfikacje kotłów i pieców węglowych, gdyż zgodnie z przepisami Uchwały antysmogowej z dnia 18 grudnia 2017 roku wszystkie piece i kotły poniżej III klasy powinny zostać zastąpione bardziej wydajnymi. Straż Miejska Kalisza przypomina, że od stycznia 2024 roku dopuszczalnym jest wykorzystywanie kotłów i pieców węglowych co najmniej III klasy, które mogą być eksploatowane do 31 grudnia 2027 roku. Biorąc pod uwagę kończący się okres grzewczy i odnotowywania coraz większej liczby zdarzeń związanych z podrzucaniem odpadów, wypalaniem traw i śmieci na otwartej przestrzeni Straż Miejska Kalisza zapowiada wzmożoną liczbę kontroli takich miejsc oraz wykorzystanie urządzeń rejestrujących co pozwala ustalić sprawców tych wykroczeń.

    Drogi mieszkańcu, jeśli zaobserwujesz lub zauważysz na terenie Kalisza dzikie wysypisko prosimy o informację tel. 986 lub adres e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY