AKTUALNOŚCI

20240422

Przywiązany pies

    W dniu 19.04.2024 roku dyżurny Straży Miejskiej w Kaliszu otrzymał zgłoszenie o psie przywiązanym do metalowego pręta na środku pola. Na miejsce niezwłocznie skierowano Eko-patrol, który w porozumieniu z osobą zgłaszającą odnalazł psa przywiązanego łańcuchem do metalowego pręta. Pies nie miał zapewnionego schronienia oraz jedzenia i wody. W związku z powyższym na miejsce wezwano pracownika Schroniska dla bezdomnych zwierząt, który zabezpieczył psa a funkcjonariusze Straży Miejskiej Kalisza sporządzili stosowną dokumentację.

    Jeszcze tego samego dnia strażnikom udało się ustalić dane osoby mogącej mieć związek z powyższym zdarzeniem. Dane tej osoby wraz z sporządzonymi dokumentami zostały już przekazane funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

    Straż Miejska Kalisza przypomina o obowiązkach właściciela zwierzęcia wynikających z art. 9 Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku tj. Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

    Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

    W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, należy powiadomić dyżurnego Straży Miejskiej Kalisza.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY