AKTUALNOŚCI

 20240426 1

Ranny łabędź

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych Dyżurny Straży Miejskiej Kalisza przyjął zgłoszenia od mieszkańców Kalisza o łabędziu chodzącym po drodze publicznej w rejonie mostu przy Teatrze.

Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej Kalisza, który kilkakrotnie podejmował próby zlokalizowania łabędzia, gdyż zgłaszający podawali różne lokalizacje. Z uwagi na powyższe Dyżurny Straży Miejskiej Kalisza zwrócił się również do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu o wsparcie i pomoc w zlokalizowaniu i schwytaniu łabędzia. Przybyli na miejsce pracownicy schroniska posiadali ze sobą specjalistyczną sieć, dzięki której było możliwe schwytanie łabędzia po jego zlokalizowaniu. Wspólne działania przyczyniły się do bezpiecznego złapania łabędzia. Łabędź posiadał widoczne obrażenia skrzydła w związku z powyższym został przetransportowany do lekarza weterynarii, który udzielił mu pomocy i pozostawił na obserwacji.

Straż Miejska Kalisza, dziękuje mieszkańcom za zgłoszenia a  pracownikom Schroniska dla bezdomnych zwierząt za szybką i skuteczną pomoc.

 

 

bip

rolban

logo zatrzymania smogu2

nie

segre

rig

knm

puk

 

 

 

KONTAKT Z NAMI

62-800 KALISZ

ul. Krótka 5-7

tel: 627 654 450 lub 627 646 900

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA STRAŻY MIEJSKIEJ KALISZA /smkalisz/SkrytkaESP

PRZYDATNE STRONY